ORTOPEDİ İSTANBUL

Okey oyna

tourniers

Üye
19 Nis 2023
153
0
16
istanbul
Ortopedi İstanbul, Baltalimanı Kemik Hastanesi mezunu doktorlar tarafından İstanbul’da 2023 yılında kuruldu. Dr. Yakup Alpay, Dr. Atakan Ezici ve Dr. Ahmet Danacı ve Dr. Mehmet Baydar tarafından ekip oluşturuldu. Ortopedi bir ekip çalışması gerektiren ana sağlık branşlarından birisidir. Bu yüzden Ortopedi ekip olarak hareket etmek üzere kurulmuştur. Ekip çalışması, hastalıklara özel branşlaşma, ameliyat öncesi planlama ve bilimsel faaliyetler birlikte yürütülmektedir.

Kalça protezi konusunda Dr. Yakup Alpay bilimsel çalışmaları yürütmektedir. Kalça protezi ameliyatı klinikte en sık yapılan ameliyatlardan birisi olup Dr. Yakup Alpay tarafından yapılmaktadır. Kalça protezi revizyonları, enfeksiyonları ve ilgili hastalıklar aynı şekilde tedavisi yapılmaktadır.

Dr. Ahmet Danacı ise diz protezi ameliyatı konusunda pratiğini ve tecrübesini geliştirmiştir. Diz protezi aslında kalça protezi gibi ortopedinin en sık yapılan ameliyatlarındandır. Bu ameliyatların başarı oranı çok yüksektir. Ancak nadiren komplikasyon geliştiğinde bu sorunlarla karşılaşmak önemli bir sorundur. Ortopedi İstanbul kliniği komplikasyonlarla mücadele etmek yerine komplikasyon hiç olmaması için faaliyetlerini yürütür. Hasta mutluluğu en önemli önceliktir. Bu anlamda ortopedi hastalıklarında o alanda en tecrübeli hekim bu ameliyatları gerçekleştirir.

Dr. Atakan Ezici spor cerrahisi alanlarında özellikle ön çapraz bağ cerrahisinde deneyimlidir. Ön çapraz bağ ameliyatı genç aktif popülasyonda mutlaka yapılmalıdır. Spor yaralanmaları, diz travmaları ve menisküs yaralanmaları konusunda Ortopedi İstanbul binlerce vaka deneyimi ile hasta memnuniyeti en üst düzeye ulaşmıştır.

Dr. Mehmet Baydar el cerrahisi ve mikrocerrahi uzmanı olup aynı zamanda ortopedi doktoru olarak çalışmaktadır. El travmaları, uzuv kopmaları ve damar sinir yaralanmaları ameliyatlarını sıklıkla yapmakta olup daha sonra bu hastaların takiplerini sürdürmektedir. Ortopedi bazı bölümlerle multidisipliner çalışma gerektiren bir branştır. Örneğin fizik tedavi bölümü ile birçok hastalığın tedavisi birlikte yürütülmektedir. Ortopedi bölümünün başarısı için ameliyatların başarılı geçmesi gerektiği gibi ameliyat sonrası fizik tedavinin de uygun şartlarda yapılması gereklidir. Bu anlamda el cerrahisi ameliyatı olan hastalar el fizyoterapisti uzmanı tarafından fizik tedaviye alınırlar.

logo-web.webp
 
Üst