Neler yeni

Hoşgeldiniz ! Wmaster Forum | Dünyan'ın En iyi Webmaster Paylaşım Platformu

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, o halde ne bekliyorsunuz?
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

Güncel Sivas Haberleri

Okey oyna

aysuyigiter

Üye
Bayan Üye
25 Şub 2023
510
2
18
ankara
Sivas, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ön plana çıkan bir şehirdir. Yaklaşık olarak 4.000 yıllık bir geçmişi olan Sivas, tarihsel süreç boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve bu da şehrin kültürel dokusunu derinlemesine etkilemiştir. Özellikle bu şehir hakkında Sivas haber sitesi üzerinden birçok haber ve bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu çerçevede Sivas gündem araştırması ile internetten anlık haberleri bulabilirsiniz. Ayrıca Sivas’ın tarihi, Hititler dönemine kadar uzanmaktadır. Şehir, sırasıyla Persler, Büyük İskender, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve Selçuklu Devleti gibi birçok medeniyetin egemenliği altına girmiştir. Ancak, Sivas’ın en parlak dönemlerinden biri, 12. yüzyılda Anadolu Selçuklu Sultanı II. Kılıç Arslan döneminde yaşanmıştır. Bu dönemde şehir, önemli bir kültür ve ticaret merkezi haline gelmiş ve tarihi eserlerle süslenmiştir.

Sivas Haber sitesinde ayrıca ilçe haberlere ve birçok farklı galeriye kolayca ulaşabilirsiniz. Sivas Haber sitesi güncel haber dışında Sivas’ın kültürel ve tarihi haberlerine, etkinliklerine ve geleneksel törenlerine de yer vermektedir. Çünkü Sivas’ın tarihi ve kültürel mirası, günümüzde bile görülebilmektedir. Şehirde birçok tarihi yapı bulunmaktadır. Bunlardan en ünlüsü, Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası’dır. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil olan bu yapı, Anadolu Selçuklu döneminin en önemli eserlerinden biridir. Ulu Camii’nin yanı sıra, Sivas Kalesi, Atatürk Caddesi üzerinde yer alan Sivas Ulu Camii ve Gök Medrese gibi tarihi yapılar da ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Siz de bu şehirde yaşıyorsanız Sivas son dakika haberleri için esivashaber.com sitesine göz atabilirsiniz. Birbirinden farklı kategorilerde yüzlerce habere ve içeriğe kolayca ücretsiz şekilde ulaşabilirsiniz.
 
Üst Alt