Eletrnik Sigara

Okey oyna

benaykt

Üye
25 May 2022
279
4
18
istanbul
Site Adı: Swiss Vapes
Site Adresi: Swissvapes.net
Site Konusu: Elektronik Sigara

Sigara Zararları Nelerdir? Elektronik sigara sayesinde sigara zararlarını kısmen azaltmak mümkün. Sigara tam anlamı ile bir kanser üreticisi olup akciğer kanseri başta olmak üzere, gırtlak, ağız, dil, mide, on iki parmak, ince ve kalın bağırsak, karaciğer, cilt, meme, rahim ve prostat kanserlerinin yanı sıra göz ve beyin tümörlerin de genellikle temeldeki sebebini oluşturuyor.

lugu.png


Elektronik Sigarayla Sigara Zararlarını Azaltmak

Günde onlarca dal sigara içmektense, elektronik sigarayla bu zararlar azaltılabilir. Sigaranın zararları kanser oluşumuna sebep verdiği gibi zatürre, astım, KOAH ya da bronşit gibi solunum sistemi hastalıklarına neden oluyor. Sindirim sistemi hastalıklarının da sebebi olan sigara aynı zamanda dişte sararmalara, diş çürüklerine, diş eti rahatsızlıklarına, diş kaybı ve ağız kokusuna neden oluyor.
Kadınlar bakımından cilt ve tırnak bakımları çok önemlidir. Sigara zararları arasında cilt ile kısımlar da yer alıyor. Pürüzsüz ve bakımlı bir cildi herkes istiyor; ancak sigara kullanımı cansız, soluk ve pürüzlü bir cildin oluşmasına neden oluyor. Tırnaklarda ise sararma ve güçsüzlük meydana geliyor bu neden ile tırnaklar sertleşemiyor ve kolaylıkla kırılıyor.

Sigara Zararları Nelerdir?

Sigara içmek ile kişinin ağzında kötü bir koku meydana geliyor bu neden ile yakın çevre ile sorun yaşayabilen bireylerin ağız kokusu dışında kıyafetler, eller ve saçlar da kokabiliyor. Göz hastalıklarına hatta körlüğü kadar zararları olan sigara ayrıca kısırlığa ve menopoz döneminin de erken başlamasına neden oluyor.
 

Benzer konular

Üst