Neler yeni

Hoşgeldiniz ! Wmaster Forum | Dünyan'ın En iyi Webmaster Paylaşım Platformu

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, o halde ne bekliyorsunuz?
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

Arama Analizi

Okey oyna

Master

Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
11 May 2022
119
2
18
Arama Analizi
"Arama Trafiği" gezinme başlığının altındaki ilk bağlantı "Arama Analitiği"dir. Bu, GSC'nin düzenli raporlama için son derece değerli olabilecek bir bölümüdür. Bir sitenin performansını incelemenin, her birinin kendi kullanımı olan birden çok yolu vardır.

Arama Analizi

Metrikler
Gösterimler - Gösterim, bazı durumlarda sonuç bir kullanıcı tarafından görünüme kaydırılmamış olsa bile, URL'nin aramada göründüğü anlamına gelir.
Tıklamalar - Bir kullanıcı, kendisini arama sonuçları sayfasının dışına çıkaran bir bağlantıyı tıkladığında bir tıklama kaydedilir.
Tıklama Oranı (TO) – Bu, gösterimlerin yüzde kaçının tıklamalarla sonuçlandığını belirlemek için tıklama sayısının gösterim sayısına bölümüdür.
Konum – Bu, sitenizin en üst sıradaki sonucunun ortalama konumudur.

Veri Gruplama
Yukarıda listelenen dört standart metrik, numaralarınız için ek bağlam elde etmek için birden çok grup türü tarafından uygulanabilir.
Sorgular - Sorgular bölümü, sitenizin aramada gösterdiği anahtar kelimeleri vurgular.
Sayfalar – Gösterim ve tıklama alan tek tek sayfaların URL'leri.
Ülkeler – Tıklamaların geldiği ülkeler.
Cihazlar – Cihazlara göre performansın gözden geçirilmesi; masaüstü, mobil ve tablet.
Arama Türü – Web, resim ve videoyu içeren arama türlerine göre metriklerin dökümü.
Arama Görünümü – Bu seçenek yalnızca, birkaç farklı sonuç özelliği türünden en az biri için gösterimler olduğunda görünür. Bu özellikler arasında Arama sonucu bağlantısı, Uygulama yükle düğmesi, AMP makalesi zengin sonuçları, AMP zengin olmayan sonuçlar, Zengin sonuç, İş listesi veya İş ayrıntıları bulunur. Arama Görünümüne göre görüntülemeyi seçtiğinizde, yalnızca siteniz için geçerli olanları görebileceksiniz.
 

Benzer konular

Üst Alt