Neler yeni

Hoşgeldiniz ! Wmaster Forum | Dünyan'ın En iyi Webmaster Paylaşım Platformu

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, o halde ne bekliyorsunuz?
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

Arama Analizi Rapor Verileri Nasıl Kullanılır?

Okey oyna

Master

Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
11 May 2022
119
2
18
Arama Analizi Rapor Verileri Nasıl Kullanılır?
Artık Google Search Console'da en sık kullanılan metriklere aşina olduğunuza göre, bu verileri şu amaçlarla nasıl kullanabileceğimizi görelim.
web sitenizin performansını artırın. Bu alıştırmada, web sitenizin performansını iyileştirmek için belirleyebileceğiniz hedefleri kullanacağız.

Hedef 1: TO'yu iyileştirin
Arama analizi raporu, size Google arama sonuçlarından en yüksek ve en düşük tıklama oranına sahip sayfaları gösterir. Yüksek arama hacmine sahip sorgular için, tıklama oranındaki küçük bir iyileştirme bile, web sitesi trafiğinde önemli bir iyileşmeye neden olacaktır.

Diyelim ki hedefiniz, web sitesinin performansını artırmak için tıklama oranını artırmak. Site tarafından toplanan veriler için raporu indirin ve aşağıdaki kriterlere göre filtreleyin.

Ortalama konum 8'den sonra arama sorgularını kaldırın: Web siteniz ticari amaçlı anahtar kelimeler veya kelime öbekleri üzerinde yer alıyorsa, arama sonucundaki ilk iki konum sponsorlu reklamlar tarafından doldurulacaktır. Örneğin, web sitenizin ticari amaçlı belirli bir anahtar kelime veya kelime öbeği için ortalama konumu 9 ise, bu yalnızca arama sonucunun 2. sayfasında görünür.

Web siteniz ticari amaçlı bir anahtar kelime veya kelime öbeği üzerinde sıralanmıyorsa, arama analizi raporu verilerini filtrelemek için ortalama konumu 10 olarak düşünebilirsiniz.

Marka adınızı içeren arama sorgularını kaldırın: Marka arama sorguları genellikle verilerinizi çarpıtabilecek daha yüksek tıklama oranlarına sahiptir. Bunu başarmak için site tarafından toplanan verileri indirmeden önce marka anahtar kelimenizi içermeyen sorgular için bir filtre uygulayabilirsiniz.

Düşük veya sıfır tıklamalı arama sorgularını kaldırın: Gerçek TO'nuza ulaşmak için, 30'dan az tıklamaya sahip arama sorgularını kaldırmanız gerekir. Ayrıca, web sitenizin ne kadar popüler olduğuna bağlı olarak bu sayıyı 100 tıklamaya veya daha azına çıkarırsınız.
 

Benzer konular

Üst Alt